כך תמצאו עו"ד מקצועי

נכון לשנת 2012 רשומים בלשכת עורכי הדין כ- 50 אלף עורכי דין בקירוב, אשר רשאים לעסוק בתחום המשפט. עיסוקם והתמחותם של עורכי הדין מתפלג כיום לכ- 500 תת תחומים משפטיים. ידוע הדבר, כי היחס בין מספר עורכי הדין בישראל למספר התושבים הוא עצום ועומד על עורך דין לכל 160 תושבים. כאשר אדם נדרש לשירותיו של עורך דין מקצועי כמו עורך דין דוד סער, היצע עורכי הדין אינו מקל על תהליך החיפוש, ויתרה מזאת, לעיתים אף עשוי לתעתע. מהן הדרכים למציאת עורך דין מקצועי?

לשכת עורכי הדין

אחת הדרכים הנפוצות והיעילות לחיפוש עורך דין מקצועי היא דרך לשכת עורכי הדין. באתר הלשכה ישנו מאגר עורכי דין ונוטריונים הקרוי ספר עורכי הדין. המאגר בנוי באמצעות מנוע חיפוש ידידותי למשתמש ומאפשר איתור עורכי דין על פי קריטריונים שונים כגון: שם, מיקום גיאוגרפי, תחום עיסוק ושפה. המידע אשר מוצג במאגר זה מעודכן על ידי עורכי הדין בעצמם אך נמצא תחת פיקוח סדיר של הלשכה. הפיקוח נעשה על מנת לוודא כי עורכי הדין המפורסמים יהיו כאלו שרישיונם תקף והם נחשבים כפעילים. באופן כללי, גם אם ברשותכם שם של עורך דין, תמיד כדאי לחפשו במאגר עורכי הדין של הלשכה. במידה ושמו אינו מופיע, ישנה אפשרות לבירור טלפוני מול הלשכה, האם אותו עורך דין נחשב לעו"ד פעיל הזכאי לעסוק בתחום המשפטי.

עידן האינטרנט

עולם האינטרנט העשיר ומנועי החיפוש המתוחכמים יצרו מגוון אפשרויות למציאת עורך דין מקצועי במגוון התמחויות. במרחק הקלקת עכבר אחת ניתן למצוא עורך דין וגם לעמוד על טיבו

  • אינדקסים – מעבר לספר עורכי הדין של הלשכה ישנם לא מעט אינדקסים ומאגרים פרסומיים של רשימות עורכי דין ומשרדי עורכי דין מובילים. אותם אינדקסים פועלים בשיטות דומות באמצעות מנועי חיפוש המוגדרים על פי פרמטרים קבועים של שם, מיקום ותחום מומחיות. רשימות עורכי הדין מציגים את פרטיהם האישיים, פרטי ההתקשרות ואתר אינטרנט להתרשמות, במידה וישנו במקרים רבים קטגוריה זו מחולקת לתחומים כגון גירושין, תאונות עבודה/דרכים, קניין רוחני, נדל"ן ועוד רבים.
  • פורומים – ישנו מספר לא מבוטל של עורכי דין אשר מנהלים פורומים משפטיים. אותם עורכי דין מעניקים מענה מקצועי לכלל הציבור בתחומים משפטיים שונים אשר במסגרתם הפורום עוסק. גלישה לאחד מהפורומים הרלוונטיים תעזור להתרשם ממקצועיותו של העורך דין. כמו כן, בפורומים משפטיים, גולשים רבים חווים את דעתם ומשתפים את חוויתם האישית וממליצים על עורך דין ספציפי.
  • אתרים – למרבית עורכי הדין ישנו אתר אינטרנט משלהם אשר מפורסם ומופיע תחת מגוון קטגוריות חיפוש. באתר האינטרנט האישי של כל עורך דין או משרד עורכי דין, ניתן לקבל מידע אודות פעילותו, התמחותו, תיקים שנוהלו על ידו וכמובן, דרכים ליצירת קשר.

הדרך הישנה והטובה

אחת הדרכים המקובלות לסינון החיפוש אחר עורך דין, היא קבלת המלצות מחברים ,עמיתים ובני משפחה. יש לזכור כי המלצות אלו הן לא תמיד אובייקטיביות ומה שיתאים לאחד, לא בהכרח יתאים לאחר, אך למרות זאת, מסתבר כי דרך זו מוכיחה את עצמה פעמים רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *