פיצויים – תאונות דרכים

נפגעי תאונות דרכים זכאים לפיצויים על פי חוק!
החוק אשר מגדיר את הפיצויים נקרא חוק הפלת"ד, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
החוק אומר שכל נפגע תאונות דרכים זכאי לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לו בתאונה, גם אם ישנו אי ציות לחוק.
לדוגמא נהג שנהג ללא רישיון יוכל גם הוא לקבל פיצוי עבור טיפולים רפואיים באופן מיידי על ידי קרן לנפגעי תאונות דרכים הנקראת "קרנית" אשר מפצה במקרים שונים נפגעי נזקי גוף שאין חברת ביטוח שתכסה עבורם את הנזק.

באילו מקרים תפצה קרנית?
– נפגעי תאונות פגע וברח – כמובן שבמקרים של תאונות פגע וברח אין חברת ביטוח שאחראית על הנזק כי הנוהג ברכב, ברח, לכן במקרים כאלה בהם נגרמו נזקי גוף להולך רגל, נוהג ברכב או נוהג באופניים שהוגדר נפגע תאונת דרכים ואין חברה שניתן לתבוע, התביעה תתבצע מול קרנית.

– מקרים בהם הנוהג הינו ללא רישיון או שפוליסת הביטוח אינה מכסה את הנוהג ברכב.
לאחר קבלת הפיצוי קרנית תתבע, במידה ויש את מי, את הגוף הפוגע באופן ישיר זאת אומרת שנהג ללא רישיון ייאלץ לעיתים להחזיר את התשלום אותו קרנית שילמה לנפגע כפיצוי.

בתאונות דרכים בהן יש את מי לתבוע, זאת אומרת, קיימת חברת ביטוח לרכב הפוגע או לנפגע במקרה של תאונת רכב בודד, תובעים את חברת ביטוח החובה של הרכב האשם או את חברת הביטוח של הרכב המעורב בתאונת רכב בודד, פוליסת הביטוח לכיסוי נזקי גוף הינה פוליסת ביטוח חובה ואת הפיצויים מקבלים מחברת הביטוח החובה.

מרבית תאונות הדרכים הינן תאונות דרכים קלות ואת הפיצוי עליהן מקבלים לפי "ראשי נזק", ראשי הנזק העיקריים הנלקחים בחשבון הם: אבדן ימי עבודה, זאת אומר הפסדי שכר, כאב וסבל, הוצאות רפואיות.
ישנם ראשי נזק נוספים הנלקחים בחשבון אך ראשי הנזק העיקריים הם אלה שקובעים את גובה הפיצוי.
כמובן שאת הנזק יש להוכיח על מנת לקבל את מלוא הפיצוי, למשל אובדן ימי עבודה ניתן להוכיח על ידי טפסי מחלה או טפסי מיון, באותה צורה ניתן להוכיח את ההוצאות הרפואיות כולל כאב וסבל.

בתיקי תאונות דרכים גדולים וקטנים כאחד על מנת לקבל את הפיצוי המירבי מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים המתמחה בנושא, בדרך כלל התשלום לעורך דין הוא לאחר שמקבלים את הכסף מחברת הביטוח ולכן אין זו הוצאה מיותרת ולעיתים ניתן לקבל פיצוי גבוה בהרבה.

בשום פנים ואופן לא להסכים לשיתוף פעולה עם חברות הביטוח במידה והן פונות אליכם באופן ישיר ומציעות לכם הסכם פשרה אשר נותן לכם כמה אלפי שקלים, למרות שהפיתוי הוא גדול יכול להיות שהנזק שלכם שווה הרבה יותר ומומלץ לבדוק זאת באמצעות מומחים על מנת להעריך את הנזק ואת הפיצוי הצפוי עבור הנזק.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *