תאונת עבודה שנגרמה כתוצאה מרשלנות שמקורה ליקויי בניה

ס'  עבד כקבלן שיפוצים בצפון תל אביב והוזמן לעבודה בבניין בן 10 שנים, במטרה להתקין בלובי הבניין מקרני LCD אשר ישמשו את השומר בבניין לפיקוח כללי על הבניין.

בהגיעו למקום ההתקנה ביצע ס' את הבדיקות הקבועות בחוק על מנת לוודא כי הקיר בנוי להחזיק את הזרועות עליהן יונחו המקרנים וזיהה שהכל נראה כשורה וכי הוא יכול להתחיל בעבודה.
תחילת העבודה נראתה כבשגרה לאחר שכבר נקדחו מספר חורים בקיר והותקנו 2 מתוך 3 הזרועות שהוזמנו על ידי ועד הבית של הבניין.

ליקויי בנייה שנתגלו במקום

לאחר שקדח מספר חורים בצורה תקינה וביצע את ההתקנות המשיך ס' ללא בדיקה נוספת אל הקיר השני עליו היה אמור להיות מותקן הצג הנוסף, עם תחילת הקידוח שם לב ס' כי הקיר מתחיל להתפורר ואין זה קידוח כבשגרה , אך למרות זאת המשיך לקדוח.
לפתע קרס הקיר לכיוונו ומספר לא מבוטל של אבנים פגעו ברגליו ובחלק גופו התחתון.
ס' שבר שתי צלעות ומכות יבשות ברגליו.

תאונת עבודה במקרה זה היא שס' כקבלן עצמאי הגיע למקום על מנת לבצע את עבודתו בצורה נקיה וטובה וכתוצאה מהמצאות ליקויי בניה בבניין בו עבד הוא נפגע והיה מוכר בביטוח הלאומי כנפגע תאונת עבודה, קיבל נכות זמנית ופיצוי מהביטוח הלאומי.

איך ניתן היה למנוע את תאונת העבודה?
תאונת העבודה הייתה יכולה להימנע במידה והקבלן המבצע בבניין היה עוקב על תקנות הבניה הכתובות בחוק ובכך היה מבצע עבודת בניה איכותית אשר הייתה מונעת את התמוטטות הקיר ואת תאונת העבודה של ס'.
מכיוון שהקבלן לא ביצע את עבודתו כראוי והתגלה בבדיקת מכון מוסמך לבדק בית כי נמצאים ליקויי בניה נוספים בבניין, ס' תבע את ביטוח הבניין ואילו הביטוח של הבניין העביר את התביעה על הקבלן אשר ביצע את העבודה הרשלנית  .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *